BOTOKS UYGULAMALARI – Dentavega Diş Kliniği

Botoks Uygulamaları

Birçok alanda uygulandığı gibi botoksun güçlü etkisinden diş ve gülüş estetiğinde de yararlanılmaktadır. Sadece estetik olarak düşünülmemeli, kişilerin diş sıkması ve gıcırdatmasına yönelik diş sağlığını olumsuz yönde etkileyen davranışların giderilmesi üzerine de uygulamalar yapılmaktadır. Botoks uygulamaları ile kişilere estetik ve sağlıklı bir gülüş kazandırılır.

Botoks Nedir?

Botoks uygulanan bölgedeki sinirleri inaktif hale getiren laboratuvar ortamında elde edilen bakteriyel bir serumdur. Cilt altına iğneler yardımı ile enjekte edilerek uygulanmaktadır. Sadece enjekte edildiği bölge üzerinde etki gösterdiğinden güvenilir bir uygulamadır. Kas dokusuna zarar vermeyen bir uygulama olup etkinlik süresi 4- 6 ay arasında değişkenlik göstermektedir. Estetik dünyasında kırışıklık giderme ve yaşlanma karşıtı uygulamalar arasında yer alan botoks, gülüş estetiği dünyasında da etkisini göstermektedir.

Botoksun Diş Ve Gülüş Estetiğinde Kullanım Alanları Nelerdir?

Diş gıcırdatma (bruksizm) veya diş sıkma özellikle geceleri uyurken istemsiz olarak gerçekleştirilen hareketlerdir. Bu hareketlerden kaynaklı olarak kişilerin çene hizalarında hep gergin bir görüntü oluşumu, diş hassasiyetleri ve sürekli baskıdan kaynaklı diş kırılmaları görülebilmektedir. Botoks ve bruksizm tedavisi estetik bir uygulama olmasından ziyade diş sağlığını korumak üzerine uygulanmaktadır.

Estetik açıdan ise GummySmile Türkçe tabiri ile gülümseme halinde diş etlerinin çok görünmesi giderilmesi adına da botoks uygulanmaktadır. Gülüş estetiğine önem veren ve gülümseyince diş etlerinin çok ön planda olmasından rahatsız olan kişiler, botoks uygulamasını sıklıkla tercih etmektedir. Gummysmile, dudağı kaldıran iskelet kaslarının çok fazla çalışmasından kaynaklı açığa çıkan bir sorundur. Botoks ile bu kasların çalışmaması veya daha az çalışması sağlanır. Bu sayede gülümsediğinde kişiler estetik bir görünüme sahip olurlar.

Botoks Uygulaması Nasıl Yapılır?

Botoks uygulaması kişiye özel tasarlanan bir uygulamadır. Tedavi edilmesi istenilen duruma göre uygulama noktaları değişmektedir. Uzman bir hekim tarafından gerçekleştirilmesi büyük önem taşımaktadır. Kişinin yüz şekline ve kas yapısına göre enjeksiyon bölgeleri belirlenir. Bu bölgelere lokalanestezik krem uygulanır ve bölgenin uyuşması beklenir. Ardından enjeksiyon yardımı ile botoks maddesi kaslar üzerine enjekte edilir. Tüm işlem 10- 15 dakika kadar sürmekte olup, acısız bir uygulamadır. 6 ayda bir düzenli olarak tekrarlatılması halinde bir süre sonra uygulama kalıcılık süresi uzamaktadır.

ArabicEnglishFrenchGermanRussianSpanishTurkish
× Nasıl Yardımcı Olabiliriz?