Invisalign – Dentavega Diş Kliniği

Invisalign

Düzgün dişler ve güzel bir gülümseme kişinin kendine güvenini pozitif etkiler. İnsanların yüzde 60’ı düzgün dişlerle daha mutlu ve daha güvenli hissettiğini belirtiyor. Günümüzde giderek artan sayıda erişkin hasta ortodontik tedavi alıyor. Bugün ortodontik tedavi gören her dört kişiden biri erişkin. Bunda en önemli etken modern tedavi yöntemlerindeki gelişmelerdir.

İnvisalign sisteminin tanıtılmasıyla daha fazla erişkin ortodontik tedavi talebi ile başvurmaya başladı. Çünkü artık başkaları tarafından görünmeyen bir ortodontik tedavi görmek mümkün.

Bilgisayar ortamına üç boyutlu olarak aktarılan ağız içi ölçüler üzerinde dişler sıralanır ve bu sıralamayı elde etmek için ayarlanmış kişiye özel şeffaf plaklar üretilir.

Özellikle genç hastalarda, hem erken dönemde dişler üzerinde bir braket olmadan dişlerin tedavi edilebiliyor olması, hem de erişkinlik hayatına güzel bir diş yapısıyla geçiş yapılabiliyor olması büyük bir avantajdır.

Güncel bilgilerimiz invisalign tedavisinin dişleri sıralamakta başarılı olan bir ortodontik tedavi yöntemi olduğunu gösteriyor.

Invisalign Nasıl Çalışıyor?

Hepinizin bildiği gibi invisalign dişlerinizi düzeltmek için bir dizi şeffaf plak kullanıyor. Bu plaklar bilgisayar ortamına aktarılan üç boyutlu ağız ölçülerinin, doktorunuz tarafından incelenip en uygun diş pozisyonlarına göre sıralaması ile elde edilen tedavi planına göre üretiliyor. Geleneksel braketlerde dişlere tel ve braket aracılığı ile çekme kuvveti uyguluyoruz ve yerlerini değiştiriyoruz. İnvisalign tedavisinde ise bir dizi şeffaf plak ile dişlere küçük küçük itme kuvvetleri uygulayarak ideal pozisyonlarına hareket etmelerini sağlıyoruz.

Invısalıgn Tedavisi Kimlere Uygundur?

Aslına bakarsanız invisaign tedavisi gülümsemesini güzelleştirmek isteyen herkes için uygundur.

Gençlerde: Kısa tedavi süreleri, kullanım kolaylığı, görünmez olma özelliği invisalignı gençler için iyi bir alternatif yapıyor.

Erişkinler: Her gün daha fazla erişkin ortodontik tedavi için başvuruyor. Estetik, kullanım kolaylığı ve tedavi sırasında sunduğu esneklik invisalignı erişkinler için de ideal bir seçenek yapıyor.

ArabicEnglishFrenchGermanRussianSpanishTurkish
× Nasıl Yardımcı Olabiliriz?