SAĞLIK TURİZMİ – Dentavega Diş Kliniği

Sağlık Turizmi

Dünya standartlarındaki teknik alt yapı , güçlü hekim kadrosu ve güleryüzlü destek ekibi ile kliniğimiz sağlık turizmi noktasında da farklı ülkelerden başvuran hastalarına ‘ Gülüşüne Sağlık’ mottosuyla profesyonel tedavi imkânları sunmaktadır. Hastalarımız bir yandan İstanbul’un tarihi ,turistik dokusunu tanıma fırsatı bulurken, diğer yandan kliniğimizde uzman ekibimizle gülüşlerini sağlıkla onarma imkanı bulmuş olurlar. Sağlık Turizmi Yetki Belgesi bulunan kliniğimizde hastalarımız ile ülkelerindeyken iletişime geçen yurt dışı hasta departmanımız aracılığı ile ulaştırılan argümanlar üzerinden tedavi planlamaları yapılmaktadır. Kendi dillerinde iletişim kurulan hastalarımıza yapılan tedavi planlamaları detaylı bir şekilde anlatılmaktadır. Ardından havayolu transferinden konaklamaya tüm tedavi sürecinin bütün olarak sunulduğu bir programlama tamamen yasal güvenceler ile oluşturulmaktadır. Yurt dışından başvuracak hastalar için; her anlamda yasal güvencede olmak adına tedavi hizmeti alınacak kurumun sağlık turizmi yetki belgesi bulundurması sorgulanması gereken bir kriterdir.

Sağlık turizmi yetki belgesi neden önemli?

3.07.2017 tarihinde resmi gazetede yayınlanmış olan “uluslararası sağlık turizmi ve turistin sağlığı hakkındaki yönetmelik” kapsamında sağlık amaçlı yurtdışından ülkemize geçici bir süreliğine gelen, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan veya Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmakla birlikte yurtdışında ikamet eden gerçek kişilere verilen her türlü sağlık hizmetlerinde uluslararası sağlık turizmi yetki belgesine sahip olunması gerekliliği getirildi.

Bu karar ile ”Sağlık Turizmi Yetki Belgesi” almasını zorunlu hale getirilmiş ve yetki belgesi olmayan sağlık kuruluşu ve aracı firmaların sağlık turizmi yapamayacağı kararlaştırılmıştır. Sağlık kuruluşları(hastane, muayenehane, poliklinik…)  sağlık turizmine devam edebilmeleri için Sağlık Bakanlığı’nın vereceği yetki belgesini almak zorundadır.

Bu belgeye sahip olabilmek için kurumların belli fiziki ve tıbbi yeterlilikler bulunduruyor olması gerekmektedir. Yine bu belgeye sahip olan kurumlar düzenli denetimlerden geçtikleri için  kriterlerini hep üst seviyede bulundurmak durumundadırlar.

ArabicEnglishFrenchGermanRussianSpanishTurkish
× Nasıl Yardımcı Olabiliriz?