AĞIZ, DİŞ VE ÇENE CERRAHİSİ – Dentavega Diş Kliniği

AĞIZ, DİŞ VE ÇENE CERRAHİSİ

Ağız, diş ve çene cerrahisi; ağız, diş ve çene kemiklerinin her türlü cerrahi müdahalesiyle ilgilenen Anabilim Dalı’dır. Bu cerrahi müdahaleler, çocukluk, yetişkinlik ve yaşlılık dönemi olmak üzere her yaş grubunu kapsamakla birlikte, ağız, diş ve çene bölgesinde yer alan hastalıkları veya şekil bozukluklarını gidermek üzerine yapılan işlemlerdir.

İlk adım olarak kişinin şikayetlerine ve radyografik ve klinik muayene bulgularına göre sorun belirlenir. Ardından kişiye en uygun cerrahi yöntem belirlenerek kişinin şikayetlerini yok etmeye yönelik tedavi uygulanır. Ağız, diş ve çene cerrahisi tedavileri arasında:

Günümüz diş hekimliği dünyasında en çok gelişim gösteren tedavi seçeneklerinden biri de implant tedavisidir. Dental implantlar; titanyum yapıda, diş kökü görevi gören yapılar olarak tanımlanabilir.

All On 4 tekniği, tamamı ile dişsiz olan ağızlar için geliştirilmiş bir yöntemdir. Özellikle yaşlılık dönemindeki kişilere sıklıkla uygulanmaktadır. Titanyumdan yapılan implantların 4 alt çene ve 4 üst çene …

All On 4 tekniği, tamamı ile dişsiz olan ağızlar için geliştirilmiş bir yöntemdir. Özellikle üst çenede sinüs lift operasyonlarının gerektiği, bekleme süresinin uzun olmasını istemeyen hastalarda, alt çene arka..

Vücudun her yerinde olduğu gibi çenelerde de kist oluşumu görülebilmektedir. Çene kistleri enfeksiyon görünene kadar genellikle tespit edilemezler. Bundan dolayı genellikle rutin radyografik..

Apikal rezeksiyon, yanlış tedavi yöntemleri, çürükler veya diş travmaları sonucu diş kökünde oluşan kist ve enfeksiyonların diş kökünden kesilerek alınmasıdır. Dişi çekmek yerine kurtarmak amacıyla yapılan bir uygulamadır. Oluşan kist veya enfeksiyonun diş kökünün büyük ..

Ergenlik dönemiyle beraber pek çok kişi 20 yaş dişlerine yönelik problemler yaşamaktadır. 20 yaş dişleri her yarım çenede bir adet olacak şekilde toplamda 4 adet olan ve sonradan çıkabilen dişlerdir. Bazı kişilerde dördü birden çıkabilirken, bazı ..

ArabicEnglishFrenchGermanRussianSpanishTurkish
× Nasıl Yardımcı Olabiliriz?