ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ – Dentavega Diş Kliniği

ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

Güzel bir gülüş sosyal hayatta özgüven kaynağıdır. Sıralı ,orantılı dizilmiş ışıltılı dişler, dişlerin etrafında orantılı, pembe, sağlıklı diş etleri ve bu görüntüyü çerçeveleyen dudaklar güzel bir gülüşü tanımlar.

Gülüşünü estetik anlamda onarmak isteyen hasta sayısı teknolojik gelişmelerin de artmasıyla her geçen gün artmaktadır. 3 boyutlu dijital tarayıcı sistemler kullanılarak hastanın var olan durumu üzerinden herhangi bir işlem uygulanmaksızın yeni gülüşü tasarlanabilmekte ve hastaya bu değişim gösterilebilmektedir. Bu avantajlı uygulama hastaların çekincelerini ciddi oranda azaltmaktadır.

Kişiye uygun gülüşü tasarlamak için birçok kriter bir anda göz önünde bulundurulmalıdır. Hastanın yüz şekli, ten rengi, yaşı, cinsiyeti, varolan dişlerinin pozisyonları, dudak konturu ve tabi ki en önemlisi hastanın beklentisi bu kriterlerdendir.

Düzgün sıralanmış, sağlıklı diş etleriyle çevrelenmiş dişler sadece estetik anlamda değil, düzgün konuşabilme ve sağlıklı bir çene eklemi sistemi için de oldukça gereklidir.

Hastanın görünümünü dolayısıyla sosyal hayatını bu denli etkileyecek bir tedavi seçeneği için mutlaka teknolojik alt yapının yüksek olduğu klinik ortamında, bu konuda tecrübesini ortaya koyabilen hekimlerce planlama yapılmalıdır.

Estetik diş hekimliği dişlerin diziliminde problem olan fakat ortodontik tedavi seçeneğini tercih etmeyen hastalarda,

Ortodontik tedavi sonrası diş formlarının, diş görünürlüğünün, diş eti pozisyonlandırılmasının gerektiği durumlarda,

Dişlerinde içsel renkleşmeler olan hastalarda renk stabilizasyonu için ,

Estetik diş hekimliği alanında çalışmalar yapılabilinir.

Estetik bir görünüm için gülüş şekli oldukça önemlidir. Pırıl pırıl sıralı, görünürlüğü birbiriyle orantılı dişler, dişlerin boyutlarına uygun sağlıklı diş etleri ile güzel bir gülümseme birçok kişinin hayalidir. Gülüş tasarımı bir diğer adıyla Hollywood Smile…

Işıltılı, sıralı dişler ile gülüşünü onarmak isteyen fakat diş dokusunda minimal işlem yapılmasını arzu eden hastalarımız için lamine uygulamaları çok doğru bir seçenektir. Lamine adını verdiğimiz yaprak porselenler ..

Sağlık sektörünün her geçen gün gelişmesiyle, diş dünyasındaki gelişmeler de hızla artmaktadır. Son yılların en popüler uygulamalarından olan estetik kaplamalar, diş doğal görünümüne en çok benzeyen materyallerden olmaktadır. 

İç yüzeyi kıymetli metal alaşımı,üst yapısı ise porselen olarak tasarlanmış kaplamalardır.Geçmiş yıllarda popüler bir estetik tedavi yöntemi olarak tercih edilmekle beraber e-max-zirkonyum gibi estetik kaplamalar ve lamine tedavisi ..

Yeme – içme alışkanlıkları, çeşitli ilaçların kullanımı, ilerleyen yaş gibi faktörlerle zamanla diş renginde sararma görülebilir. Ya da genetik olarak diş rengi istenilenden daha koyu renk olabilir. Bu tip durumlarda 

Dişler arasındaki boşluklar, diş yüzeyindeki hoş olmayan görünümler nedeniyle dişlere minimum müdahale ile estetik gülüş dizaynı isteyen, fakat ekonomik ve kısa süreli tedavi seçeneği arayan hastalar .. 

Dental toksin uygulamaları özellikle son yıllarda diş hekimliği alanında; diş eti gülümsemesi olan hastalarda ise estetik amaçlı olarak diş sıkma problemi yaşayan hastalarımızda gece plaklarıyla beraber tedavi edici olarak, yapılabilmektedir.

Çürük ya da travma nedeniyle bazı dişlerde geniş madde kayıpları görülebilmektedir. Genellikle kanal tedavili dişlerde sıklıkla karşılaşılan geniş madde kayıplarında ağız içi direkt kompozit dolgu…

ArabicEnglishFrenchGermanRussianSpanishTurkish
× Nasıl Yardımcı Olabiliriz?