ALL ON 4 TEKNİĞİ – Dentavega Diş Kliniği

All On 4 Tekniği

All On 4 tekniği, tamamı ile dişsiz olan ağızlar için geliştirilmiş bir yöntemdir. Özellikle üst çenede sinüs lift operasyonlarının gerektiği, bekleme süresinin uzun olmasını istemeyen hastalarda, alt çene arka bölgede mandibular sinir kanalının üzerinde yeterli kemiğin olmadığı, sinir lateralizasyonu gereken ve bu ekstra cerrahi işlemlerden kaçınan hastalarda tercih sebebidir. All On 4 tekniği ile kişilere güzel bir gülüş ve rahatça yemek yiyebilme imkânı sağlayan sabit restorasyonlar yapılabilinmektedir. Kişiye özel planlanan bir uygulama olup bilgisayarlı tomografi (BT) üzerinden ölçümler yapılarak hastaların tedavi prosedürü planlanır. Uygulama cerrahi ve protez işlemleri olmak üzere iki aşamadan oluşmakta olup, aynı seans içerisinde bitmektedir. İlk uygulamada sabitlenen diş protezi geçici olup, 3 ay sonrasında hastanın daimî diş protezleri sabitlenir.

All On 4 Tekniği Kimler İçindir?

All On 4 tekniği, klinik ve radyolojik muayene bulguları uygun bulunan, tamamı ile dişsiz her yaş grubundaki kişiler için uygun bir yöntemdir. Üst çenede sinüs lift operasyonu yapılması uygun olmayan ya da bekleme süresinin uzamasını istemeyen hastalarda, alt çenede sinir kanalının üzerinde yeterli kemiğin bulunmadığı ve ekstra cerrahi işlem istemeyen hastalarda tercih edilir.

All On 4 Tekniği Avantajları Nelerdir?

All On 4 tekniği klasik bir implant uygulama operasyonundan farklı değildir. Klasik implantlardan farkı 2 adet implantın düz, diğer iki implantın ise açılı olarak yerleştirilmesidir. Uygulama esnasında lokal anestezi uygulandığından acı hissedilmemektedir. Uygulama sonrasında ise diş çekme ardından oluşan ağrı ve şişlik gibi rahatsızlıklar görülebilir ancak bu durum hekiminizin önereceği ilaçlar ile kontrol altına alınabilir. Cerrahi işlem ve protez yerleştirme işleminin aynı gün tek seansta yapılması da All On 4 tekniğinin büyük bir avantajı olmaktadır. Bu teknik ile sinüs yükseltme ameliyatı, kemik ilavesi, sinir lateralizasyonu gibi ek bir tedavi uygulaması yapılması gerekmemektedir.

Tek seanslık uygulama ardından kişiler güzel bir gülüşe ve rahatça çiğneyebilme fonksiyonuna sahip olurlar.

ArabicEnglishFrenchGermanRussianSpanishTurkish
× Nasıl Yardımcı Olabiliriz?