GÜLÜŞ TASARIMI (HOLLYWOOD SMİLE) – Dentavega Diş Kliniği

Gülüş Tasarımı ( Hollywood Smile)

Estetik bir görünüm için gülüş şekli oldukça önemlidir. Pırıl pırıl sıralı dişler, dişlerin boyutlarına uygun sağlıklı diş etleri ve birbirleriyle orantılı dişler ile güzel bir gülümseme birçok kişinin hayalidir. Gülüş tasarımı bir diğer adıyla Hollywood Smile, filmlerde gördüğümüz aktör veya aktrislerin kusursuz gülüşlerini günlük hayatımıza taşımaktadır. Adını Hollywood oyuncularının kusursuz gülüşünden alan uygulama, çeşitli uygulama prosedürlerini içerisinde barındırır. Estetik bir gülüş için gereken tek unsur beyaz dişler değildir. Dişlerin ve diş etlerinin sağlıklı ve bir bütün olması estetik gülüşün temelini oluşturmaktadır. Hekim ile gerçekleştirilen ön görüşmede detaylı klinik inceleme yapılarak estetik bir gülüş için kişinin hangi tedavileri alması gerektiği tespit edilir. Bu uygulamalar ile diş dudak uyumu, sağlıklı bir diş yapısı, sağlıklı diş etleri ve tüm fonksiyonlarını rahatlıkla kullanabilen bir ağız yapısı sağlanmaktadır.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Hekiminizle gerçekleştireceğiniz görüşmede klinik ve radyolojik incelemeler yapılarak diş yapısı değerlendirme altına alınır. Dişin hali hazırda bulunan bir sağlık problemi varsa öncelikle bu sorunların giderilmesi üzerine gerekli tedaviler uygulanır. Ardından estetik bir gülüş için özel bilgisayar programları yardımıyla tasarım yapılır. Bu tasarım yapılırken, yüz şekliniz, yaşınız, diş yapınız, dudak yapınız ve cinsiyetinize en uygun diş ve diş eti yapısı tasarlanır. Bu gülüşü elde etmek içinse yapılacak uygulamalar planlanır.

Gülüş Tasarımı İçin Hangi Uygulamalar Yapılmaktadır?

Gülüş estetiği beyaz estetik ve pembe estetik olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Beyaz estetik, diş üzerinde yapılan işlemler anlamına gelmektedir. Bu işlemler kapsamında, diş beyazlatma, seramik ve porselen kaplamalar, bonding uygulamaları, recontouring ve implant tedavileri uygulanmaktadır. Pembe estetik ise diş etini baz alan uygulamalardır. Bu kapsamda ise diş eti ve dudak kontürünün düzenlenmesi yer almaktadır.

Gülüş Tasarımı Kimler İçindir?

Gülüş tasarımı ağız ve kemik gelişimini tamamlamış, işlemler için herhangi bir sağlık riski teşkil etmeyen her birey için uygundur. Uzman bir hekim ile çalışılarak doğru bir tedavi planlaması yapılması halinde, her birey sağlıklı ve estetik bir gülüşe sahip olabilmektedir.

ArabicEnglishFrenchGermanRussianSpanishTurkish
× Nasıl Yardımcı Olabiliriz?