FLAP OPERASYONLARI – Dentavega Diş Kliniği

Flap Operasyonları

4-5 mm ve üzerinde cep varlığında Dişi çevreleyen yumuşak doku ve diş kök yüzeylerinin diş eti dokusunun bir miktar açılarak diş taşı ve enflamasyon içeren dokulardan hassas bir cerrahi çalışma ile arındırılması işlemidir. Temizlenecek bölgenin çıplak gözle görülebilecek hale getirilmesi prensibine dayanır. Temizlenen yüzeyler özel solusyonlarla yıkanır ve diş eti dokusu olması gerektiği yere ince dikişler yardımı ile sabitlenir. Operasyon ile amaç ceplerin ortadan kaldırılması bölgenin, diş eti altında kalan gözle görülemeyen bölgelerdeki diş taşı ve enflamasyon dokularının uzaklaştırılması ile diş eti,diş kök yüzeyi ve destek kemik dokusu arasında sağlıklı ve sıkı bağlantı kurulmasıdır.

Lokal anestezi altında yapılan uygulamanın ardından şiddetli ağrı gibi şikayetler beklenmez. Eğer hekiminiz tarafından reçete edilmiş antibiyotik, ağrı kesici, gargara gibi ilaçlar var ise; bunların tavsiye edildiği şekilde ve düzenli kullanımı gerekmektedir.

Diğer tüm diş eti operasyonlarında olduğu gibi flap operasyonu sonrasında da hastanın ağız hijyenini yüksek tutması tedavinin başarısı için en önemli kriterdir.

6 ayda bir yapılması tavsiye edilen diş hekimi kontrolü ile durum değerlendirmesi yapılarak diş çevre dokularının sağlıklı halini sürdürmesi planlanır.

ArabicEnglishFrenchGermanRussianSpanishTurkish
× Nasıl Yardımcı Olabiliriz?