DENTAL BOTOX – Dentavega Diş Kliniği

DENTAL TOKSİN UYGULAMALARI

Dental toksin uygulamaları özellikle son yıllarda diş hekimliği alanında; diş eti gülümsemesi olan hastalarda ise estetik amaçlı olarak diş sıkma problemi yaşayan hastalarımızda gece plaklarıyla beraber tedavi edici olarak, yapılabilmektedir.

Uygulamanın ham maddesi, Clostridium Botilinum adlı bakteriden elde edilen bir nörotoksindir. Dental Toksin tedavisinin etki süresi 4-6 ay civarındadır. Sanılanın aksine oldukça basit bir uygulaması olup uygulama süresi 10-15 dakikadır. Kliniğimizin güncel gelişmeleri takip eden hekim kadrosu ile problemlerinize botilinum toksin uygulamasıyla çözüm bulmanız mümkün

Botoksun Diş Hekimliğinde Kullanım Alanları Nelerdir?

Diş gıcırdatma (bruksizm) veya diş sıkma ;özellikle geceleri uyurken istemsiz olarak gerçekleştirilen hareketlerdir. Bu hareketlerden kaynaklı olarak hastaların köşeli bir yüz görünümü olmakta ve bu durum estetik kaygı oluşturmaktadır. Yapılan enjeksiyon sonrası köşeler silinerek arzu edilen görüntü sağlanmış olur. Fakat diş hekimliğinde uygulanan masseter dental toksin enjeksiyonları daha ziyade diş dokuları ve eklem sistemini korumaya, hastalığı tedavi etmeye yöneliktir.

GummySmile (diş eti gülümsemesi); Eğer üst dudağın hiperaktivasyonu ile alakalı ise; tedavide dental toksin enjeksiyonları yapılarak üst dudak hiperaktivitesi kontrol altına alınır. Bu sayede kişiler estetik bir gülüş sağlanmış olur.

Botoks Uygulaması Nasıl Yapılır?

Botoks uygulaması kişiye özel tasarlanan bir uygulamadır. Tedavi edilmesi istenilen duruma göre uygulama noktaları değişmektedir. Uzman bir hekim tarafından gerçekleştirilmesi büyük önem taşımaktadır. Kişinin yüz şekline ve kas yapısına göre enjeksiyon bölgeleri belirlenir. Ardından özel enjektörler yardımıyla özel tekniklerle hazırlanan solüsyon belirlenen noktalara enjekte edilir. Tüm işlem 10- 15 dakika kadar sürmekte olup, acısız bir uygulamadır. Etkisi 3 gün sonra görülür. Enjeksiyon günü dikkat edilmesi gerekenler konusunda hekim bilgilendirme yapar. 6 ayda bir düzenli olarak tekrarlanması halinde özellikle bruksizm konusunda kalıcı tedavi planlanmaktadır.

ArabicEnglishFrenchGermanRussianSpanishTurkish
× Nasıl Yardımcı Olabiliriz?