ORTODONTİK TEDAVİ YÖNTEMLERİ NELERDİR? – Dentavega Diş Kliniği

Ortodonti ( Tel tedavisi)

Ortodontik tedavi ile dişler ve onların bağlı bulunduğu çeneler ideal hale getirilerek, bireylere daha iyi bir gülüş, estetik ve çiğneme sağlanmaktadır.

Diş bozuklukları tedavileri (yamukluk- çapraşıklık- aralıklılık)

Dişlerin ağızdaki konumlarında doğuştan çapraşıklıklar olabilir. Bunun başlıca iki nedeni; süt dişlerinin erken kaybı ile daimi dişlerin sürme (çıkma) sırasının bozulması ve genetik olarak dişleri taşıyan kemiklerin dişlerin boyutlarına göre daha dar veya geniş olmasıdır. Bunun dışında diş çekimi nedeniyle ağızdaki dişler bir yöne kayarak bozulmuş, eğilmiş veya pozisyonu değişmiş olabilir. Bu durumlarda yapılacak farklı ortodontik tedavi yöntemleri ile dişlerin durumu düzeltilebilir. Ancak her yöntemin farklı avantajları ve dezavantajları mevcuttur.

Estetik olarak göreceli olarak dezavantajlı olsa da günümüzde ortodontistler tarafında en çok kullanılan ve en iyi bilinen sabit tedavi yöntemidir. Tüm tedavi yöntemleri bu sabit tedavi ile rahatlıkla yapılabilmektedir.

Bireylerde üst çene ve/veya alt çene geride, önde, dar ve uzamış olabilir. Böyle bir durum da eğer hasta çocuk ve büyüme gelişimi devam ediyorsa büyüme yönlendirici tedavileri yapılabilmektedir. 

ArabicEnglishFrenchGermanRussianSpanishTurkish
× Nasıl Yardımcı Olabiliriz?