İMPLANTÜSTÜ HİBRİT PROTEZLER – Dentavega Diş Kliniği

İMPLANTÜSTÜ HİBRİT PROTEZLER

Uzun yıllar damak şeklinde hareketli protez kullanmış tam dişsiz hastalarda sadece sert doku değil, yumuşak doku kaybı da yaşanmaktadır. Çene ucu burun ucu mesafesi azalmış, dudak desteği azalmış bu hastalarda tamamen sabit dişler hazırlamak için yeterli sayıda implant yerleştirilebilmiş olunsa da yapılacak protezde yumuşak doku desteği sağlanmadıkça estetik bir görünüm elde edilemeyecektir. Bu tarz problemleri olan hastalarda hem sabit dişler, hem de dişler etrafındaki diş eti maskesi ile doku desteği sağlayacak olan hibrid protez çeşitleri tercih edilir.

Simante (yapıştırmalı) sabit full implantüstü protezlere göre farklı implantüstü ara parçalar kullanılan ve farklı laboratuvar aşamaları geçiren bir protez tipidir. Hibrid protezler Tecrübeli bir hekim ile tatmin edici sonuçlar sunar.

BAKIMI

İmplantüstü hibrid protezler hasta tarafından özenle temizlenmeli, ağız duşu kullanımı ihmal edilememelidir. Normal diş fırçası ve diş macunu ile sabah akşam en az 2 dakikalık fırçalama ihmal edilmemelidir. 6 ayda bir diş hekimi kontrolü aksatılmamalıdır.

ArabicEnglishFrenchGermanRussianSpanishTurkish
× Nasıl Yardımcı Olabiliriz?